Kom kijken in het museum

In het Scouting Utrecht Museum is steeds meer te zien.

Je vindt in het museum informatie over alle groepen in het District Utrecht en ook steeds meer over groepen uit de Regio. Oud fotomateriaal uit 1927 en 1953 bijvoorbeeld. Dat geeft inzicht hoe de verkenners en padvindsters toen scouting vormgaven.
Wij zoeken altijd nieuw materiaal om in de collectie op te nemen. Bijvoorbeeld fotoboeken en groepsbladen. Indien gewenst na scannen retour.

De zoekvraag van nu is: wie weet meer over de luchtverkenners ‘Scouting A.J.N. Thomassen a Thuessink van der Hoop‘. Graag je reactie aan: museum@scouting-utrecht.nl.

De groep is genoemd naar Abraham Nicolaas Jan Thomassen a Thuessink-van der Hoop (1893-1969). Zie in Wikipedia. Hij was piloot van de Nederlandse Luchtmacht. Van der Hoop vloog als eerste de route Amsterdam-Djakarta in 1924. Hij heeft daarna literatuur en filosofie gestudeerd aan de Universiteit van Utrecht. Van 1945 tot 1958 gaf hij leiding aan de groep luchtverkenners in Utrecht.
Het groepsblad heet “de Vliegende Hollander”. Wie weet meer?